واحد تحقیق و توسعه

بخش تحقیق و توسعه شرکت کارا پلیمر کاوه اساسی‌ترین کمک را در ارتقاء سطح شرکت دارد. این قسمت برای محصول بهترین کیفیت با مشتریان ارتباط مستمر داشته و با گرفتن بازخورد از مشتریان و مطالعه پیشنهادات و انتقادات و انعکاس آن به بخش تولید تلاش و کوشش لازم برای ارتقاء کیفیت محصول را انجام می دهد. اقداماتی که در راستای بخش تحقیق و توسعه صورت گرفته به طور خلاصه بشرح زیر می‌باشد.

۱. تهیه روش‌های نصب و شیوه‌ کارکردن و نگهداری از محصولات برای عرضه به مشتریان

۲. تهیه مقالات و نوشته‌های متعدد در ارتباط با محصولات شرکت

۳. طراحی پروژه‌های جدید به منظور تولید محصولات جدید

۴. مجهزنمودن آزمایشگاه کنترل کیفیت به پیشرفته‌ترین دستگاهها

  1. واحد آزمایشگاه این شرکت مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاهها است. که جهت تست مواد اولیه در بدو ورود به کارخانه و تست در فرایند تولید و تست در مرحله نهایی قبل از ارسال به مشتریان به کار می‌رود. مواد ورودی به کارخانه باید مورد آزمایش قرار بگیرند تا در جریان تولید مشکل ساز و هزینه‌بر نباشند.

تست‌هایی که بر روی محصول صورت می‌گیرد عبارتند از:

اندازه‌گیری مقاومت کششی، پیچیدگی، فشاری و … است، که از فاکتورهای مهم به شمار می‌آیند. میزان آب‌رفتگی محصول و سختی ورقها در شرایط مختلف محیطی از دیگر آزمایشاتی هستند که توسط واحد آزمایشگاه انجام می‌شود. اندازه‌گیری لایه ضد UV و اندازه‌گیری ضخامت این لایه و انجام تست شبیه‌سازی و میزان مقاومت در برابر اشعه‌ UV از جمله آزمایشاتی هستند که در این بخش صورت می‌گیرد.